BBS EVO 20i a 28i

VŠETKO PROSTOROVO ÚSPORNÉ POD JEDNÝM OBALOM

S EcoCondens BBS EVO je efektivita trvalým komponentom zásobovania teplom. Pokrokovú povahu tohto stacionárneho kombinovaného kondenzačného kotla podtrhuje optimalizovaná príprava zmesi pre ideálne spaľovanie, vykurovacie výkony od 2,9 do 28 kW, integrovaný 130 litrový zásobník teplej vody a dokonalé zladenie všetkých montážnych dielov. V predmiešavacom kanále Optimix s Venturiho trubicou a CDF optimalizáciou dochádza k vytvoreniu odpovedajúcej zmesi plynu a spaľovacieho vzduchu, ktorá je potom prostredníctvom elektronicky riadeného ventilátoru cez špeciálne tvarované potrubie plynule dopravovaná k horáku.

Týmto spôsobom technológie EVO (elektronická optimalizácia spaľovania) sa permanentne stará o ideálnu úroveň horenia. Výsledkom sú obzvlášť nízke emisie a súčasne hospodárna spotreba a dlhšia životnosť. Celkovo je kotol konštruovaný pre stupňovite obmedzovanú prevádzku bez špecifického zníženia teploty, čo ich predurčuje pre rodinné a rezidenčné domy, ako aj pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Hlavné výhody hovoriace v prospech zariadení

  • výkonový rozsah od 2,9 do 28 kW
  • rozsah lineárnej modulácie 14 – 100 %
  • samokalibračná horáková regulácia EVO umožňuje použitie pre typy zemného plynu E, LL a kvapalný plyn
  • elektronické modulačné kotlové čerpadlo energetickej triedy A (s rezervou výkonu až pre 38 kW)
  • prevádzka kotla nevyžaduje minimálny prietok (úspora napr. za bypass, anuloid, čidlá, čerpadlá atď.)
  • energeticky úsporná, komfortná prevádzka vďaka integrovanej ekvitermnej regulácií ISR-Plus (elektronická základová doska SIEMENS novej generácie typ LMS 15)
  • ekologická prospešnosť a mimoriadne nízke hodnoty emisií
  • liaty kompaktný veľkoplošný výmenník zo špeciálnej zliatiny kremíku a hliníku pre lepšie predávanie tepla a zvýšenú odolnosť proti kyslej kondenzačnej vode a s ochranným efektom Lotus (nanopovlak) zo strany spalín

Ďalšie informácie nájdete v priloženom letáku.

broetje bbs evo 2019

Leták na stiahnutie

bbs evo 2019 řez

BBS EVO 20i a 28i – kombinovaný (stacionárny) kondenzačný kotol vybavený samo kalibračnou horákovou reguláciou EVO znižujúce spotrebu plynu je kompaktne spojený s vstavaným 130 l smaltovaným zásobníkom teplej vody s vlastným nabíjacím čerpadlom a rúrkovým výmenníkom, ktorý je vhodný pre oblasti s tvrdosťou vody väčší ako 14°dH. Základná riadiaca doska kotla SIEMENS LMS 15 umožňuje rozšírenie regulácie napr. na 3 vykurovacie okruhy (3 zmiešavané) a elektronické riadenie spaľovania (dodávka v 2 dieloch).

broetje bbs evo 2019