Výhody a informácie

Spoznajte výhody. Človek potrebuje teplo, ale nielen to.

S úspornými plynovými kondenzačnými kotlami typov WBS, WBC, BBK, BSK a WGB Vám firma BRÖTJE ponúka špičkovú techniku. Firma BRÖTJE sa radí medzi priekopníkov tepelnej a výhrevnej techniky. Je ideálny pre byty, viacpodlažné bytové a rodinné domy, ale aj pre kompletné celky radových domov. Poradí si aj s objektmi priemyselné alebo občianskej vybavenosti (ako napr. Školy, obchody). Nie je rozhodujúce, či sa jedná o novú výstavbu, rekonštrukciu či modernizáciu. Vždy je však podstatné, že tepelnú pohodu a komfort teplej vody môžete získať modernejšie, úspornejšie a ekologickejšie – proste lepšie. Zníženie nákladov na kúrenie spoznáte veľmi rýchlo. Zistite, aké ďalšie výhody nákupom získate.

Výhody, ktoré „sa počítajú“ a presvedčia:

 • Moderná technológia s dokonalou technikou prináša výhody, ktoré v spojení s reguláciou SIEMENS dosahujú najvyšších možných hodnôt účinnosti (normovaný stupeň využitia – 109%).
 • Jedinečné riešenie telesa výmenníka, ktorý má konštrukčne zväčšený povrch zaisťujúce systematické chladenie vykurovacích plynov a optimalizovaný teplotný profil v jeho celom rámci. Výmenník je kompaktný odliatok, čo obmedzuje možnosť vzniku netesnosti spojov. Je vyrobený zo špeciálnej hliníkovo-kremíkovej zliatiny so zvýšenou schopnosťou odovzdávanie tepla. Vysoký podiel kremíka zaručuje odolnosť proti kyslé kondenzačnej vode a tým aj výrazne predĺženú životnosť.
 • Elektronicky riadené čerpadlo (pri modeloch do výkonu 38 kW integrované v kotle) ​​s možnosťou voliteľného rozsahu výkonu v závislosti na potrebe vykurovacieho systému.
 • Ekvitermická regulácia vrátane snímača a solárne regulácie pre ohrev vody, sú štandardne súčasťou dodávky kotla.
 • systém „Multilevel“ využíva pri výrobe kondenzačných kotlov maximálny počet univerzálnych dielov. Tzn. obmedzenie počtu náhradných dielov, zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti, jednoduchosť servisu.
 • Jednotná (pre všetky typy kondenzačných kotlov) modifikovaná regulácia Siemens. Jej jednoduchá obsluha je podporená textovým displejom, umožňuje integráciu do zostáv s alternatívnymi zdrojmi. (Solárny ohrev s podporou vykurovania, tepelné čerpadlá, automatické kotly na tuhé palivá)
 • Rozširujúci požiadavka na riadenie 2. spravidla zmiešavaného okruhu je pri kotloch BRÖTJE vyriešený pomocou vstavaných modulov.
 • Všetky samostatná prevedenia kotlov je možné pomocou rozširovacích sád doplniť do zostavy s externým zásobníkom TÚV. V ponuke je aj variant kotly s prietokovým ohrevom alebo integrovaným 60-litrovým nerezovým zásobníkom. Alternatívne stacionárne s 95-tich a 160 litrovým vrstveným zásobníkom.
 • Pre odvod spalín využívajú všetky kondenzačné kotly BRÖTJE komplexný systém plastových odvodov spalín KAS 80 (80/125 popr. 110/160) na báze oddymenia Brilon.
 • Vysoká precíznosť spracovania a kvalita použitých tradičných nenáhražkových materiálov s dôrazom na pracovné pohodlie pri montáži a servisu.
 • Nízka potreba priestoru a ďalšie výhody – možno ich vďaka ich konštrukcii inštalovať napr. Aj do výklenkov a univerzálne použiť do novostavieb aj pri sanácii starších budov, stacionárne zostava BBK má len 135 cm na výšku!
 • Spoľahlivosť je prakticky overená mnohoročným pôsobením na nemeckých trhoch. Firma BRÖTJE ako jedna iba z dvoch firiem v Nemecku získala pre svoje kotly 3x ocenenie – „SEHR GUT“ – známka kvality.
 • Kotly BRÖTJE sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Spĺňajú všetky emisné požiadavky platných aj pripravovaných STN, hlboko podkračují limity známky „Modrý anjel“, ktoré sú tiež držiteľmi – menej ako 15 mg / kWh oproti 60 mg / kWh u NOx a menej ako 5 mg / kWh oproti 50 mg / kWh u CO .
 • Regulácia kotla má samozrejme všetky servisné a ochranné funkcie ako je napr. Ochrana proti Legionella, protimrazová ochrana kotla aj budovy, občasné mimosezónne spustenie čerpadla.
výhody multilevel